بررسی مشکلات خودرو

 

سرویس دهی منظم ماشین یکی از راه های ساده و مطمئن برای سالم ماندن خودروی شماست، به همین منظور بهتر است برای جلوگیری از خرابی ماشین و متوقف شدن ناگهانی یا در راه ماندن، خودروی خود را هر چند وقت یک بار چک کنید. در این مقاله سعی می کنیم به رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر نوع خودرویی رخ دهد بپردازیم:

 

 

استارت نخوردن

از رایج ترین اتفاقاتی که برای اکثر رانندگان اتفاق می افتد مشکل استارت نخوردن ماشین است. دلایل متعددی برای این مشکل می تواند وجود داشته باشد مثل خرابی در استارتر و اتصالات پشت آن، خرابی یا خالی شدن باتری، مشکل در موتور خودرو و قفل شدن آن، سوییچ قطع شده و ...

برای رفع مشکل استارت نخوردن ابتدا باید بدانیم مشکل از کدام قسمت خودرو است.

  • اگر در هنگام استارت زدن تغییری در چراغ های آمپر به وجود نیاید و فقط صدای تق به گوش برسد یعنی مشکل از استارتر خودروی شماست.
  • اگر موتور شما قفل شده باشد نیز استارت خودرو به مشکل بر میخورد. برای تشخیص این که موتور قفل شده است یا نه دنده ی خود را روی 5 قرار داده و اتومبیل را هل دهید، اگر اتومبیل حرکت نکرد یعنی موتور خودرو قفل شده است.
  • ممکن است مشکل استارت نخوردن از فیوز خودرو باشد که با بررسی آن می توانید مشکل را پیدا کنید.
  • ضعیف شدن و کهنگی باتری از دلایل دیگر استارت نخوردن ماشین است که با بررسی و تعویض آن می توانید مشکل را حل کنید.
  • اگر سوییچ خودروی شما خراب باشد نیز ماشین استارت نمی خورد. برای بررسی خرابی سوییچ آن را در حالت باز (نه در حالت استارت کامل) قرار دهید اگر چراغ های هشدار دهنده روشن نشوند و البته باتری ماشین سالم باشد در این صورت سوییچ شما خراب است و نیاز به تعویض دارد.

بررسی سیم پیچ ها، بررسی قطعات الکترونیکی درون استارت، بررسی رطوبت درون کلاه توزیع خودرو، بررسی پمپ سوخت فیوز و رله ی پمپ سوخت و تعویض فیلتر سوخت نیز از موارد دیگری هستند که می توانند مشکل استارت نخوردن خودروی شما را حل کند. در صورت بروز مشکل روشن نشدن خودرو در محل خودرو بر در شیراز با امکانات کامل به کمک شما می آید.

 

لرزش فرمان خودرو

بررسی این مشکل بستگی به زمان اتفاق افتادن آن دارد. اگر بلافاصله بعد از روشن شدن خودرو فرمان شروع به لرزش کند احتمالا سیبک ها یا اجزای سیستم تعلیق مشکل را به وجود آورده اند اما اگر در هنگام سرعت بالا این اتفاق بیفتد بالانس تایر یا چرخ به مشکل برخورده است.

 

جوش آوردن خودرو

دلایل زیادی موجب این مشکل می شوند ازجمله: آب رادیات نامناسب(مایع خنک کننده ی موتور)، قطعی لوله های رادیات و نشت آب درون آن، گرفتگی لوله های مسیر حرکت آب، نشتی پمپ آب که وظیفه گردش آب رادیات را دارد، خراب شدن فن رادیاتور که وظیفه خنک کردن آب آن را دارد، رانندگی با دنده ی سنگین یا سربالایی به طور مداوم، نامیزان بودن باد لاستیک از مهم ترین عوامل جوش آوردن خودرو هستند.

 

ترمز خودرو

اگر سطح لنت ترمز یا روغن ترمز کم شود به مرور باعث سوت کشیدن وخرابی آن می شود. هم چنین نشت کردن روغن، افزایش حرارت و دود کردن لنت از دیگر نشانه های خرابی ترمز اتومبیل شماست. در صورت مواجه شدن با این اتفاقات حتما سریع قطعات مربوطه را تعویض کنید.

گاهی با وجود احتیاط و چک کردن همه ی قطعات خودرو به صورت ناگهانی خودرو در جاده خراب می شود. در صورتی که خودروی شما به هر دلیلی متوقف شد تنها با یک تماس امداد خودرو آریا مهر در اسرع وقت نیروهای متخصص خود را همراه با تجهیزات کامل به شما می رساند.

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر